Windows 8 de Açılıstaki Sifre Sorma Ekranı Nasil Kaldırılır

Bilgisayarı tek kullanıcı olarak kullananlar açılışta karşılarına çıkan şifre kontrol ekranını bazen can sıkıcı bulabilirler.Açılışı hızlandırmak adına bu ekranı atlamanız mümkün.Nasıl mı?

Windows 7 de yaptığımıza benze bir şekilde Windows 8 de de bu ekranı kapatmayı sizlerle paylaşacağım.İlk olarak yapmanız gereken kullanıcı ayarları denetimini açmak olacak.Bunun için (Windows +R) tuşları yardımıyla Windows çalıştır penceresini açın ve karşınıza çıkan arama kutusu ekranına netplwiz yazarak OK tuşuna basın.

windows_çalıştır

Yukarıdaki komut size kullanıcı denetimi ekranını açacak.Karşınıza çıkan pencerede Windows size açılışta şifre sorma ekranını aktif mi pasif mi olması gerektiğini soracak.Kutucuktaki işareti kaldırırsanız Windows size bir daha açılışta şifre ekranını getirmeyecek.

windows_sifre

Bu özellik size açılışta daha kısa bir süre beklemenizi sağlayacak.Tabii birden fazla kullanıcıya sahip bilgisayarlarda bu ekranı kaldırmanızı tavsiye etmiyorum.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.