Programları ve Dosyaları Windows Sağ Tık Menusune Ekleyin

Sağ tık menüsü sıklıkla kullandığımız programlara kısa yoldan ulaşmamızı sağlayan güzel bir seçenektir.Örneğin ekran çözünürlülüğünü değiştirmek istediğiniz zaman denetim masasına girip oradan ekran çözünürlüğü menüsüne giriş yapıp değiştirelim derken epeyce bir vakit geçmektedir.Ama masaüstüne sağ tıklayarak bu işlemi kolayca gerçekleştirebiliriz.Bu şekilde sıklıkla kullandığımız programları sağ tık menüsüne ekleyerek kolay bir şekilde erişim sağlayabiliriz.

Peki herhangi bir program sağ tık menüsüne nasıl eklenir ?

Bu işlemi gerçekleştirmek için küçük bir program kullanacağız. Shortcuts Creator favori programlarımızı ve dosyalarımızı sağ tık menüsüne kolay bir şekilde yerleştirmemizi sağlayan bir programdır.Program basit bir arayüze sahip olup kolay bir şekilde işlem yapmanıza olanak tanımaktadır.Ana pencerede sağ tık menüsünde yer alan uygulamaları görebilir ve bu uygulamaların adreslerini ve icon dosyalarını değiştirebilirsiniz.Aynı zamanda menüden dosyalarınızı da sağ tık menüsüne ekleyebilirsiniz.

kısayol

Programın bir diğer özelliği ise herhangi bir program dosyasına sağ tıklayarak direkt kısayol olarak sağ tık menüsüne eklenebilmesi.Bunu gerçekleştirmek için tool menüsü altında seçenekler menüsüne girerek ayarlayabilirsiniz.

image

Çok kullanışlı ve yararlı olan bu uygulamayı Windows un 32 ve 64 bit sürümlerinde kullanabilirsiniz. Download Right Click Shortcuts Creator

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.