Google Yatay Arama Seçenekleri Menusunu Test Ediyor

Google kuşkusuz arama motor konusunda bileği bükülemeyen servis.Bu servis şimdi sol tarafta yer alan navigation menüsünü yukarı taşıma konusunda denemeler yapmaya başladı.Yani google da bir arama yaptığınız zaman sol tarafta seçenekleri belirleyen bir menüyü göreceksiniz.(Her şey, görseller videolar…)

image

Bu menü arama çubuğunun hemen altına alınarak yatay bir şekilde  farklı bir görünüm kazandırma çalışmaları yapılıyor.Tabii bu özellik şu anda herkeste aktif değil.İlerleyen günlerde tüm kullanıcılar için aktif olacak.

Google yeni görünüm

Google ın böyle bir değişime gitmesi altında yatan sebepler tabii tartışılmaya açık.Belki arama ekranına daha fazla reklam eklemek için yapılmış bir çalışma olabilir ya da farklı bir menü getirme çalışmaları bu değişimin altında yatan sebep olabilir.Peki siz ne düşünüyorsunuz ?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.