Facebook Sayfa URL nizi Şimdi Değiştirebilirsiniz

Bildiğiniz gibi facebook da sayfa oluşturduğunuz zaman sistem size rastgele bir link verir.Eğer sayfanızı beğenenlerin sayısı 25 i geçerse facebook sayfanıza kullanıcı adı eklemenize imkan verir.

Sanırım çoğu facebook sayfa kullanıcısı arkaşlarım şimdiye kadar sayfaları için bir kullanıcı adı belirlemiştir.Fakat bu kullanıcı adından vazgeçmek isterseniz bunu gerçekleştirebileceğiniz seçeneğiniz yok.Mecburen yeni bir sayfa açıp kullanmak istediğiniz sayfa ismini girip bu sayfadan devam etmek zorundasınız.Ta ki bugüne kadar…

facebook_sayfa_ismi

Facebook son günlerde yaptığı değişiklikle facebook sayfa sahiplerine kullanıcı adı değiştirmesine imkan veriyor.Facebook sayfanıza giriş yapıp Sayfa düzenle kısmına gelerek eski adınızı silip yeni bir kullanıcı adı kullanabilirsiniz.

Yalnız kullanıcı adınızı değiştirmeden önce

  • Eski URL nizi kullanıdığını yerleri değiştirmeyi unutmayın(Mail imzaları,forumlar gibi)
  • Adınızı sadece bir kere değiştirebileceğinizi unutmayın
  • Kullanıcı adınızdaki . karakterinin hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini unutmayın.Yani facebook/ehliblog ile facebook/ehli.blog arasında herhangi bir fark yok.

Evet yukarıdaki adımları göz önünde bulundurarak şimdi sayfanıza giriş yapıp kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz.Böyle bir değişiklik yapmayı düşünüyor musunuz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

  1. Çok yerinde bir düzenleme olmuş, eski sayfanın akılda kalıcılığı içler acısıydı :)

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.