Youtube da Yasaklı Videoya Nasıl Ulaşılır

Kuşkusuz Youtube dünyanın video alanında en çok ziyaret edilen sitesi.Hemen hemen her konuda onlarca video bulmanız bu populer serviste mümkün.Fakat kimi zaman bu populer video paylaşım sitesi çeşitli nedenlerle ülkeler tarafından yasaklanabiliyor.Ülkemizde de kimi zaman bu tür durumlarla karşılaşıyoruz.Bu gibi durumlara karşın beğendiğiniz bir video var ve eğer seyretmek istediğiniz video ülke tarafından yasaklanmışsa ona ufak bir eklentiyle ulaşabilirsiniz.Bu yazımda youtube da yer alan yasaklı videolara nasıl ulaşabiliriz onu paylaşıyorum.
image
Unblocker.yt sitesi tarafından opera, chrome, firefox ve safari tarayıcınızdan kullanabileceğiniz bir plug in geliştirilmiş ve yasaklı videonun kendi ülkenizde izlenmesine imkan verilmiş.Bu plug in Proxy ayarlarınızı otomatik olarak değiştirerek videoya erişim sağlamanıza izin veriyor.Videoyu açtığınız zaman karşınıza “YouTube Unblocker is trying to unblock this video” yazısı gelecek.Bir kaç saniye sonra video çözülerek videoya erişim sağlayabileceksiniz.
Siteyi buradan erişim sağlayabilirsiniz…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

4 yorum:

 1. Güzel bir yöntemmiş.

  YanıtlaSil
 2. Peki "Bu video, YouTube'un şiddet ile ilgili politikasını ihlal ettiği için kaldırıldı." diyorsa ne yapmalıyız ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yani kaldırılan bir video yu seyredemezsiniz elbet...

   Sil
 3. 24 kasım 2015 tarihli programa çıktım kaldırdılar nasıl izleyebilirim 05534948736

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.