Windows 8 Filigran Yazısı Nasıl Kaldırılır

Windows 8 preview bilgisayara kurduğunuzda sağ alt köşede beliren filigranı fark etmişsinizdir. Elinizdeki sürümün beta olduğunu gösteren bu filigranı isterseniz kaldırabilirsiniz.Nasıl mı?

Ufak bir kayıt defteri hilesi ile bunu kaldırmak mümkün olabilir ama biz herhangi bir hataya yer vermemek için küçük bir yazılım kullanacağız. Ücretsiz olan bu yazılımı indirmek için buraya tıklayın.Karşınıza Fransızca bir site gelecek. Hemen Telecharger yazan yere tıklayın.Program otomatik olarak bilgisayarınıza inecek.

Program bilgisayarınıza indikten sonra her türlü ihtimale karşı bilgisayarınızda geri yükleme noktası oluşturun.Şimdi programı çalıştırın.

windows 8_filigran_kaldır

Resimde göreceğiniz bir ekran karşınıza gelecek.Burada eski filigran yerine yenisi ekleyebileceğiniz açıklamaları gireceğiniz kutucuklar göreceksiniz.Bu alanlara kendi bilgilerinizi yazın.Apply New Settings butonuna tıkladığınız zaman birkaç saniye içerisinde yeni ayarlarınızın aktif olduğunu göreceksiniz.Bilgisayarınızı yeniden başlatarak ayarlarınızı görebilirsiniz.

Evet bu küçük ama etkili uygulamayla Windows 8 de yer alan filigran yazısını kaldırabilirsiniz. Umarım siz de bu yazılımı faydalı bulursunuz…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.