Okul Döneminde Blog Nasıl Yönetilir

Blog yazarlığı insanların düşüncelerini tüm dünyayla paylaşmasını sağlayan sosyal bir meslektir.Çoğu insan hobi olarak başladığı blogundan para kazandıkça daha profesyonel yaklaşmaya başlar.Tabii bu profesyonelliği yakalamak için de iyi bir efor sarf etmemiz gerekiyor.

Çoğu blog yazarı arkadaşlarım yeterli zamanı bulamadığından yakınır.Kimi ödev sınav stresinden kimisi de iş hayatının getirdiği yoğunluktan ötürü yeterli vakit bulamadığından bloguna vakit ayırma konusunda sıkıntı çeker.Bu yazımda özellikle okul yaşantısını sürdüren arkadaşlarımın seslerine kulak vererek onların durumunu sizlerle tartışacağım.

tnk_education

Hepimiz biliriz ki okul yaşantısı bizim ilerleyen yıllarımızı etkileyecek niteliğe sahip bir kavramdır.Çünkü iyi bir geleceğe sahip olmak için iyi bir eğitim almak gerekir.Peki blog yazarlığı okul eğitimine tercih edilecek bir durum mu ?

Elbette HAYIR!!!

Bunun uzun uzadıya bir açıklaması elbette yapılabilir ama kişi eğitimini yükselttikçe daha iyi yazmaya başlar ve kendini geliştirir. Yaşantısını sürdüreceği bir kaynağı asla kaybetmek istemez.

Yazdığınız yazılara olumlu tepkilerin gelmesi ve giderek artan ziyaretçi trafiği bazı konularda sizi cezbedebilir ama asla dersleri ihmal etmemelisiniz. Peki ne yapmalısınız?

Yapılacak şey zamanı yönetebilmekten geçiyor. Derslerinizle blogunuzu iyi bir zaman yönetimi ile birlikte başarılı bir şekilde sürdürebilirsiniz.

blogging-jobs

Yazı yazma sıklığınızı belirleyin

En iyi aralık elbette günde bir yazı.Ama siz yoğunluğunuzda dolayı her gün bir yazı yazamıyorsanız haftada 3-4 yazı yazmaya çalışın .

Boş zamanlarınızı iyi değerlendirin

Eminim hafta sonları daha fazla boş vaktiniz oluyordur. Bu anlarda daha kaliteli yazılar hazırlamaya çalışın ve hafta içinde yayınlamak üzere planlayın.Sınav zamanlarına hazırlıklı olun.O haftayı yazısız geçirmek yerine çok önceden o hafta yazacağınız yazıları ayarlayın.Yolda seyahat ederken ne yazacağınız hakkında düşünün.Kafanızda taslak belirleyin.Arkadaşlarınızın “bu nasıl yapılır” sorularına kulak verin ve o konulara yönelin.

Akıllı telefon alın

Eğer yeterli bütçeniz varsa akıllı telefon alabilir ve bunun sayesinde her an her yerde yazılar hazırlayabilirsiniz.

Sabırlı olun

Belki her yazıdan sonra sabırlı olun eylemini okursunuz ama blog dünyasında başarılı olmanın en büyük basamağı sabırlı olmaktan geçiyor.Emin olun kimse başarıya çabuk bir şekilde ulaşamamıştır.

Evet yukarıda okul hayatı devam eden blog yazarı arkadaşlarım için tavsiyelerimi belirttim.Çoğu kişinin sokaklarda amaçsız bir şekilde gezerken sizlerin oturup blog yazarlığı yapmasını takdir ediyorum.Yayın hayatınızda ve okul hayatınızda başarılar diliyorum…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

4 yorum:

 1. Teşekkürler faydalı bir yazı olmuş...

  YanıtlaSil
 2. bilgi verici güzel bir yazı,teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 3. Sanırım en çok işe yarayan taktiklerden birisi, boş vakit bolken ilerisi için bolca yazı yazmak, ama yayınlamamak. yani depolamak:) tabii güncel konular hakkında bilgi veren bloglar için böyle bir şey söz konusu olamıyor, ama özellikle konsept bloglar için çok faydalı bana göre.

  güzel yazı olmuş, teşekkürler.

  YanıtlaSil
 4. 3 4 gün aralıkla yazı yazın demişsiniz, Ama ben Kişisel bir site yazıyorum. haftada 1 yazı bile yazamıyorum çoğu zaman.

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.