Gmail de Farklı Dilden Gelen Mailleri Türkçeye Çevirin

Google Translate bilinen en iyi çeviri servislerinden biridir.Bu servis şimdi gmail  e eklenerek farklı dilde gelen maillerinizi kendi dilinize otomatik olarak çevrilmesini sağlıyor.

Örneğin İngilizce bir mail geldi ve siz gelen mailde bir şey anlamadınız.Hemen maili çevir butonuna basarak Türkçe ye çevirebilirsiniz.

Bu servis şu anda herkes için aktifleştiriliş durumda.Eğer maili açtığınız zaman hala Türkçe ye çevirme butonunu göremiyorsanız : gmail_translate

Ayarlar kısmına tıklayın ve hemen General tabının altında Enable Transliteration kutucuğunu işaretleyin.Aynı zamanda bu bölümde gmail i görüntüleyeceğiniz ana dili de seçebilirsiniz.Bu işlemleri yaptığınız zaman herhangi bir mailinizi açın.Mailinizde çevir özelliğinin geldiğini göreceksiniz.

İsterseniz farklı dilden gelen mailleri otomatik olarak kendi dilinize çevrilmesini de sağlayabilirsiniz.Bunun için gelen maili Türkçe ye çevir dedikten sonra sağ tarafta çıkan Daima Çevir linkine tıklarsanız mailleriniz açılır açılmaz kendi dilinize çevrilecektir.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

2 yorum:

  1. ben adroid telefon sistemindeki mesajı ya da gmaile tel da gelen mesajı nasıl başka dile çeviririm onu öğrenmek istiyorumm

    YanıtlaSil
  2. ben adroid telefon sisteminde g mail de başka dilde gelen e maili ya da mesajı veya kutuma gelen başka dilde bir mesajı nasıl Türkçeye çevirebilirim.

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.