Facebook Zaman Tünelinde Hangi Arkadaşlarınız Profilinizde Görüntülenir

Bildiğiniz gibi facebook yeni zaman tüneli özelliği olarak herkesin profilinde 8 arkadaşının fotoğraflarını görüntülüyor.Bu hususta herkesin aklına gelen tek soru:Görüntülenen arkadaşlarımı nasıl seçebilirim?

Maalesef şu ana kadar görüntülenecek arkadaşlarınızı yönetebileceğiniz bir uygulama mevcut değil.Facebook bu konuda kullanıcılarına arkadaşlarını görüntülemede arkadaş seçme özgürlüğünü vermiyor.

facebook-featured-friends

Facebook bu arkadaşları seçerken en fazla ilişki kurulan arkadaşları seçtiğini belirtiyor.Duvar yazıları yorumlar gibi kullanılan özellikler arkadaşlarınızın profil sayfanızda görüntülenmesini etkiliyor.Aynı zamanda arkadaş seçme özgürlüğüne sahip olmadığınız da belirtiliyor.

Açıklama için buraya  tıklayınız.

Bu konuda facebook un kullanıcılarına bu özgürlüğü tanıması gerektiğini düşünüyorum.Hangi arkadaşlarımızı görüntülenip görüntülenemeyeceğini bizlerin seçmesi en doğrusu olacaktır.Peki siz ne düşünüyorsunuz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.