Twitter Spam Hesap Bildirme Nasıl Yapılır

Twitter aktif olarak kullanıyorsanız zaman zaman spam mesajlardan ve fake hesaplardan sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz.Bu sosyal medya aracında profiller açık ve takip edilmek için herhangi bir izne gerek olmadığından bu problemle karşılaşma ihtimaliniz daima var olacaktır.Bu yüzden twitter spam bildirme konusunda sizlere paylaşım yapmak istedim

Twitter bu ve bunun gibi sorunlar yaşayan kullanıcıları için, spam mesaj olduğundan süphelenen kullanıcıların sorunlarını bildireceği uygulaması mevcut.Yani spam mesajlar yayınlayan kişileri twitter a bildirebilirsiniz.Böylece bu kişilerin size saçma sapan mesajlar atmasını engelleyebilirsiniz.Peki ama nasıl ?

twitter_spam

  • Twitter hesabınıza giriş yaparak spam mesaj yayınladığını düşündüğünüz kişinin profil ismine tıklayın:
  • Karşınıza çıkan pencerede “kişi” icon undaki açılan menuye tıklayın ve report@kullanıcıismi for spam  linkine tıklayın.

Böylece bu hesaptan size gelecek tweet leri bloklamış oldunuz.

Twitter spam bildirme işi gördüğünüz oldukça basit.Artık sinir bozucu iletileri almadan daha temiz bir şekilde kullanım gerçekleştirebilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.