Herhangi Bir İnternet Sayfasının Güvenli Olup Olmadığı Nasıl Kontrol Edilir

Internette güvenli bir şekilde sörf yapmak günümüzde zor bir hal aldı.Çünkü bu kalabalık internet dünyasında binlerce zararlı içerik içeren web sayfaları bulmak mümkün.Durum böyleyken şüphelendiğiniz bir web sayfasını güvenilir olduğunu nasıl kontrol edeceksiniz?

Farklı antivirüs programları bu konuda size yardımcı olabilir fakat her zaman en doğru sonuçları vereceğinden emin olamazsınız.İşte bu noktada küçük bir ipucuyla bir web sitesinin güvenilirliğini kontrol edebileceksiniz.

Google yine bu konuda bize yardım edecek servisi aslında sunuyor.Otomatik olmasa da manuel olarak kontrol yapmamıza imkan veriyor.Nasıl mı ?

Aşağıdaki adres satırını tarayıcınıza yapıştırın :

http://www.google.com/safebrowsing/diagnostic?site=Web Sitenizi Ekleyin

Kırmızı renkli kısıma kontrol etmek istediğiniz web sitesinin adresini yazın ve Enter a basın.Şimdi karşınıza çıkan sayfada google sitenin listelenme durumunu ve en son ziyaret ettiğinde karşılaştığı durumu bilgilendiren bir mesaj gösterecek.

google_guvenli_tarama

Evet google sayfaları izleme özelliğinden yararlanarak bir sitenin zararlı içerik barındırıp barındırmadığını öğrenmiş olduk.Denediğiniz başka yöntemler varsa yorum bölümünde belirtirseniz sevinirim.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.