Google Plus Yeni Arayüzüyle Karşınızda

Google ın sosyal network projesi olan google + görünümünü değiştirerek kullanıcılarının karşısına çıktı.Değişiklikler bilhassa resim alanında ve ilk görünüş olarak Facebook kokan hareketler olarak yorumlayabiliriz.Sayfanızı açtığınızda kapak fotoğraflarının eklendiğini, sağ tarafa chat ve sol tarafa menu linklerinin eklendiğini fark edeceksiniz.Peki merkezdeki beyaz kısmın ne işi var dediğiniz oldu mu ?

Evet sayfamı açtığım zaman beyaz alanla karşılaştım ve gerçekten çok hoş durmamış.Hatta sosyal medyada alay konusu da olduğunu söyleyebilirim.

christian-martelpablo-alvarado

Google Plus Sayfanıza Kapak Fotoğrafı Ekleyin

Evet en göze gelen özellik olarak kapak fotoğrafını gösterebiliriz.Profil sayfanıza girerek “kapak fotoğrafını değiştir” linkine tıklayıp fotoğraf ekleyebilirsiniz.Kapak fotoğrafınızı eklemeden google plus kapak resmi ölçüleri ne olmalı derseniz 960 x179 px ölçülerinde resminizi ayarlamalısınız.Küçük fotoğrafınız ise 250 x 250 olmalı.

googleplus_kapak_fotoğrafı

Görünüşte facebook modelini fazlasıyla anımsatıyor.Yine aynı şekilde chat ortamı da facebook gibi sağ tarafa eklenmiş.Genel hatlarıyla olumlu buldum değişimi fakat biraz özenti olması ve biraz da beyaz alanın varlığı görünümü kötüleyen ayrıntılar olmuş.

Peki siz yeni görünümü beğendiniz mi ?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

2 yorum:

  1. Ellerine sağlık çok güzel anlatmışsın yakından takip ediyorum,Başarılar..

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.