Google Hesap Etkinliği (Account Activity) Özelliğini Duyurdu

Google yeni özelliği olan Hesap Etkinliği ni duyurdu.Bu özelliğiyle birlikte kullandığınız google ürünlerine ait hesap aktivitelerinizi google tarafınıza sunacak.Aylık raporlarla eşliğinde sunulan hizmette hangi üründe neler yaptığınızı görebileceksiniz.Google tarafından yapılan açıklama bu servisin neler getirdiğini gayet güzel bir şekilde açıklıyor :

Hesap Etkinliği Raporları ile hesaplarınızda neler olup bittiğini öğrenebilirsiniz (ör. kaç e-posta gönderip aldığınız, Google'da ne sıklıkta arama yaptığınız, hangi ülkelerden giriş yaptığınız ve YouTube videolarını ne sıklıkta izlediğiniz gibi).

google_hesap_etkinligi

Hesap Etkinliği Raporu her ay Google hesabınızdaki (gönderilen e-postalar veya en çok yapılan aramalar gibi) verileri toplar ve özetler. Veri kaynağındaki (ör. Web Geçmişi'nizde) verileri silmek yayınlanan raporları etkilemez, ancak raporlar istenildiği zaman silinebilir.

Güvenlik Notu: Güvenliğinizi ve gizliliğinizi korumak için bazen, oturum açmış bile olsanız şifrenizi doğrulamanızı isteyebiliriz. Bu durum, kişisel bilgilerinizi içeren hizmetlerde daha sık görülebilir.

Bu servis sayesinde kullanmadığınız hizmet ya da erişim sağlamadığınız bölgeler hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.Aynı zamanda google sizi ne kadar izlediğini de görebilirsiniz…

Hesabınıza erişmek için Account Activity page adresini tıklayarak ulaşabilirsiniz

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.