Feedburner Twitter Otomatik Yayınlama Özelliğini Geri Getirin

Google feedburner servisi RSS beslemelerinin yanında Socialize option özelliği sayesinde yazılarınız beslemelerinize eklenir eklenmez twitter da otomatik olarak yayınlıyor.Fakat son zamanlarda feedburner hesabınıza girdiğinizde bu özelliğin kaybolduğunu fark etmişsinizdir.Google sessiz sedasız bu özelliğini menüden kaldırdı.Yönetim paneline girerek bunu görebilirsiniz.

Blogger kullanıcıları arasında oldukça populer olan feedburner servisinde bu durumu çözmek için ufak bir URL oynaması yaparak sorunu çözmeye çalışacağız.
  • Öncelikle www.feedburner.com hesabınıza giriş yapın.
  • Tarayıcınızda URL satırında dashboard yazan yere socialize yazarak Enter a basın.
Şimdi karşınıza socializa option ekranı gelecek.İsterseniz bu ekran üzerinde yazılarınızın otomatik olarak twitter a gönderilmesini engelleyebilirsiniz.
feedburner
Eğer feedburner yerine farklı servisler arıyorsanız buradaki yazıma göz atmanız tavsiye ederim.Kendim de feedburner yerine yazıda anlattığım servisi kullanıyorum ve şimdiye kadar bir problemle karşılaşmadım.
Peki sizin tercihiniz hangisi ?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

  1. Güzel bir anlatım olmuş. Bu sayede konularımı twitter a otomatikmen gönderiyorum. Teşekkürler.

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.