Windows 8 Manager :Sisteminizi Yönetin ve Düzenleyin

Windows 8 yayınlandığı tarihten itibaren biz kullancılar yeni işletim sistemini tanımaya ve ne gibi özellikler olduğunu keşfetmeye başladık.Bunun yanında değişik firmalar bu yeni işletim sistemine ait programları bizlerin beğenisine sunmaya başladı.Bizler de windows unuza uygulabileceğiniz programları sizlere tanıtmaya çalışıyoruz.
Bu yazımda windows 8 in ayarlarını düzenleyebileceğiniz, sistem ayarlarını görüntüleyebileceğiniz ve aynı zamanda gereksiz dosyaları temizleyebileceğiniz tam anlamıyla komple bir çözüm sunan optimizasyon programını tanıtacağım:
Hemen sol tarafta ilk adımda bilgisayarınıza ait bilgileri görüntüleyebileceğiniz sekmeyi göreceksiniz.
Windows-8-System-Information
Yine sol tarafta başka bir sekmede windows unuzun açılışta yüklediği programları görebilir ve açılışta çalışmasını istemediğiniz programları kaldırabilirsiniz.
Windows-8-Startup-Manager
Yine alt sekmelerde windows unuzun görünümüne müdahele edebilir güvenlik ayarlarını değiştirebilir ve daha bir çok özelliği sisteminize uygulayabilirsiniz.
Bu uygulamayı windows 8 in 32 ve 64 bit işletim sistemlerinde kullanabilirsiniz.Aynı zamanda programa  beta testi boyunca ücretsiz erişim sağlayabilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.