Windows 8 de Sistem Kurtarma : Refresh and Reset

Ünlü işletim sistemi Windows 8 kurtarma özelliği : Refresh and Reset.Bu özellikle birlikte Windows 8 de yaşadığınız problemleri tek tıklamayla çözebileceksiniz.Örneğin Windows 8 i bilgisayarınıza kurdunuz.Her şey güzel gidiyor fakat bir gün umulmadık bir anda bazı şeyler ters gitmeye başladı.Sebebini anlayamadınız bile.Windows 7 de bu performansı tekrar eski haline getirecek bir özellik yoktu fakat Windows 8 de bilgisayarınızı eski performansına kavuşturacak kurtarma özelliği var. Şimdi birlikte win8 recovery nasıl yapılır bu soruya yanıt bulalım.
Sadece Windows 8 de olan bu özellik sayesinde Windows unuzu onararak ilk kurulduğu ana getirebilirsiniz.Bunu yaparken ben sizlere Refresh özelliğini tavsiye ediyorum.Çünkü Windows 8 kendini onarırken eski dosyalarınızı ve ayarlarınızı da muhafaza edecek.Fakat reset özelliğinde tüm ayarlarınız ve dosyalarınız korunmayacak.Bu yüzden refresh özelliğinin reset özelliğinden daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Peki bu Refresh and Reset Özelliğini Windows 8 de nasıl kullanabilirsiniz?

İlk olarak şunu söyleyebilirim ki bu özelliği test etmek için kullanmayın.Sadece ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz zaman kullanın.
general-refreshBilgisayar ayarlarınızdan (Pc Settings) General sekmesine tıklayın. Orada refresh menüsünü göreceksiniz.O menuye girin ve “Getting Started” butonuna tıklayın.Daha sonra Windows 8 dvd nizi bilgisayara takın.Şimdi Windows unuz işleme başlayacak.Refresh işlemi boyunca herhangi bir dosyanıza dokunulmayacak.Ayarlarınız korunacak.
refresh-2
Windows 8 kurtarma eminim benim gibi sizlerin de işlerini kolaylaştıracak.Yukarıda win8 recovery nasıl yapılır sorusuna yanıt bulmaya çalıştım.Umarım detaylı anlatımım sizlere yardımcı olmuştur.Bilgisayarda en ufak durumda bile format atmaya kalkan kullanıcılar bu menüyü sıklıkla kullanacağa benziyor.Peki siz ne düşünüyorsunuz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.