Windows 8 de Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Windows 8 yeni özellikleri ile kullanıcıların beğenise sunuldu.Bizler de gördüğümüz yeni özellikleri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.Bu yazımda windows 8 de ekran görüntüsü nasıl alınır onu paylaşacağım.

Bildiğiniz gibi windows7 de ekran görüntüsü alma olayı biraz daha profesyonelleşerek painte yapıştırıp kaydetme zahmetinden kurtulmuştuk.Windows8 de bu biraz daha geliştirilerek ekran görüntüsünü aldığınız resimler karşınıza toplu  bir şekilde çıkıyor ve istediğiniz düzenlemeleri bu ekran üzerinden yapabiliyorsunuz.

ekran_goruntusu

Windows 8 de ekran görüntüsünü almak için “Win + PScreen” tuşlarını kullanıyoruz.Karşınıza çıkan transparan pencerede resminiz üzerinden gerekli düzenlemeleri yapabilirsiniz.Birden fazla ekran görüntüsüne ait düzenlemeleri yapmanız da mümkün.

Özellikle blog yazılarımda fazlasıyla kullandığım ekran görüntüsü alma olayının bu kadar gelişmesi beni çok sevindirdi.Ya sizi ?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.