Windows 8 de Donatılar Menüsüne Masaüstünden Nasıl Ulaşılır

Bildiğiniz gibi windows 7 ve önceki sürümlerde başlat menusunden donatılar menusune rahatlıkla ulaşabiliyordunuz.Fakat windows 8 deki yeni görünümle birlikte bu menuye erişim sağlayamıyorsunuz.Eğer bu menuye sıklıkla kullanıp bilgisayarınıza eklemek isterseniz ufak bir kayıt defteri değişkliğiyle bunu sağlayabilirsiniz.Bu değişiklikle birlikte masa üstünde sağ tıkladığınız zaman donatılar sekmesinin yerleştiğini göreceksiniz
Tabii bir kayıt defteri değişikliği olduğu için önceden kayıt defterinin yedeğini alma da fayda var.
donatılar_windows 8
Buradaki dosyayı bilgisayarınıza indirin ve dosyayı çalıştırın.Daha sonra masaüstünde sağ tıkladığınızda donatılar sekmesinin eklendiğini göreceksiniz.
Eğer vaz geçip eski menuye dönmek isterseniz yine burdaki dosyayı indirin ve çalıştırın.
Bu ipucuyla birlikte Windows 8 de donatılar sekmesine erişimi kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz.Windows 7 alışkanlıklarını sürdürmek isteyenlere duyurulur…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

2 yorum:

  1. işe yaramadı ! ne indirdim bilmiyorum şuan

    YanıtlaSil
  2. Merhaba! İki dosyayı peş peşe çalıştırdıysanız işe yaramaması normal. Önce 1. dosyayı çalıştırın ve kayıt defteri değişikliklerinin aktifleşmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatın. Muhakkak işe yarayacaktır. Windows 8'de donatılar menüsüne erişmek için en pratik yolu sizlerle paylaştık.

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.