Windows 8 de Klasik Başlat Menusu Nasıl Geri Getirilir

Windows 8 i kuranlar bilir Microsoft bu en son işletim sistemi ile ilgili büyük bir değişikliğe giderek başlat menusunu kaldırdı. Bundan önceki işletim sistemlerinden alışık olduğumuz klasik başlat menusu Windows 8 de yer almıyor.
Eski alışkanlıklarını korumak isteyenler için bu değişim kötü görünse de kimileri için daha iyi bir çözüm.
windows8_startmenu

Peki Windows 8 e başlat menusu nasıl getirilir?

Windows 8 de başlat menusu olmamasına rağmen klavyenizde başlat tuşu var =).Bu tuşu Windows 8 dahil tüm versiyonlarda kullanabiliyorsunuz.Fakat Windows 8 de farklı olarak bu tuşa bastığınızda herhangi bir pencere açıldığını görmeyeceksiniz.Hemen sol tarafta arama kutusu açıldığını göreceksiniz.Eski sürümlerde olduğu gibi Belgeler, Bilgisayarım, Internet Explorer gibi menuler çıkmayacak.Yalnız bu arama kutusunda kayıt defteri dahil her şeyi arayabiliyorsunuz.Resim, dosya, denetim masası öğeleri vb.
search_box
Eğer bu sizin için yeterliyse o zaman tamamdır.Herhangi bir işlem yapmanız gerek yok.Ama illaki Windows 7 deki başlat menusunu istiyorsanız size iki alternatif uygulama :
Vistart Windows 7 deki başlat menusunu Windows 8 inize eklemenizi sağlayan program.Aynı şekilde beklemede, kapat, uyku moduna alabileceğiniz ve bilgisayarım belgelerim menusunu görüntüleyebileceğiniz bu programla eski başlat menusune kavuşabilirsiniz.
Start 8 deki yine aynı işlemleri gerçekleştirebileceğiniz bir diğer alternatif program
Evet.Windows 8 işletim sisteminize yukarıda bahsettiğim yöntemlerle başlat menusunu ekleyebilirsiniz ya da hiçbir değişiklik yapmadan yeni görünümlü Windows 8 inizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Son Sözler

Klasik başlat menüsü windows 8 için bu şekilde.Harici servisler kullanarak çok alışık olduğunuz menüyü geri getirebilirsiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

3 yorum:

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.