Windows 7/8 de Sağ Tıkla Resimlerinizi Boyutlandırın

Ortalama her bilgisayar kullanıcısı günlük olarak resimlerle çalışır.Kimi zaman forum sitelerine ekler kimi zaman da eğer blogu varsa orada resimler paylaşır.Ama bu resimler her zaman istediğimiz ölçüler de olmayabilir.Bunun için photoshop tarzı programlara yöneliriz.Tabii bu tür programlar bu işlevi gerçekleştirebilir fakat ücretli olması bizleri engeller.Sanırım kimse bu iş için bir programa ücret ödemek istemez.

Peki çözüm nedir?Çözüm image resizer for Windows.Windows tabanlı bu küçük program resimlerinizi boyutlandırmanın en basit yolunu sizlere sunuyor.Bilgisayarınıza kurduktan sonra sağ tık menusune yerleşen bu programla resimlerinizi boyutlandırabilirsiniz.

Herhangi bir resmin üzerine gelin ve sağ tıklayın. Açılan menuden Resize Picture seçin.Karşınıza çıkan pencerede resminizi standart boyutlar da ya da sizin belirlediğiniz ölçülerde boyutlandırın.

image_resizer

Sanırım bir resmi yeniden boyutlandırmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.Peki siz ne düşünüyorsunuz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

  1. Bu güzel bilgi için çok teşekkür ediyorum.Akşam eve gider gitmez uygulayacağım.
    Saygılar

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.