Populer Sitelerde Kullanıcı Adı Kontrolü Yapın

Blog açma işlemine kalkıştıysanız bir takım planlar yaparken fenomen olma adına kullanıcı adı taraması da yapmalısınız.Yani blog adından tutun da facebook , twitter ve diğer araçlardaki kullanıcı adınızın hepsi aynı olması durumu.Bu şekilde okuyucularınız tüm araçlarda sizi çok daha kolay bulacak ve fenomenliği yakalamış olacaksınız.Peki tek tek tüm sosyal medya araçlarını dolaşacak mısınız ? Elbette hayır ! Bunun kolay bir çözümü var :

Öyle bir kullanıcı adım olsun ki tüm sitelerde kullanayım.Birinde seçtiğim bir isim diğerinde kullanılmış oluyor.Acaba tüm sitelerde kullanıcı adımı kontrol edeceğim bir servis var mı ?

Evet var.Geçen gün internette gezinirken karşılaştığım bu servisi eminim çok seveceksiniz.Yazdığınız kullanıcı adını 160 dan fazla sitede arayarak size sonuçları getiriyor.Sizler de buna göre o sitelerde kullanıcı adını kullanıp kullanmamakta karar verebilirsiniz.

check_username

Eğer kendinize sosyal medyada bir kullanıcı adı verip farklı sitelerde sürprizlerle karşılaşmak istemiyorsanız bu servisi tavsiye ediyorum.Check Username servise ile bu tek adımda kontrol yapabilirsiniz.

Bir diğer servis de NameChk.Yukarıdaki servisle aynı işlemi yapan NameChk tek tıkla sosyal medya araçlarında kullanıcı adı kontrolü yapıyor.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.