Gmail de Maillerinizi İleri Tarihe Zamanlayarak Gönderin

Bildiğiniz gibi gmail dünyanın en önemli mail sağlayıcılarından.Bünyesinde barındırdığı bir takım özelliklerle kullanıcılara mail alışverişinde mükemmel bir çözüm sunuyor.Yine böyle bir çözümünde bu yazımda bahsetmek istiyorum:

Gmail de mailleri istediğiniz saatte gönderecek şekilde planlamak ister misiniz?

Right inbox gmail maillerinizi ileriki saatlerde göndermek üzere planlayan online servis.Bu servis sayesinde maillerinizi belirlediğiniz gün ve saate gönderebileceksiniz.

Bu servis nasıl kullanılır?

İlk olarak chrome veya firefox eklentisini indirerek tarayıcınıza ekleyin.Eklentiyi kurduğunuzda google size bu uygulamaya izin verip vermeyeceğinizi soracak.Grant Access seçeneğini seçerek işleme onay verin.Bunu yaptığınız zaman right inbox gmail hesabınıza eklenmiş olacak.

Şimdi gmail hesabınıza açarak mail göndermeye çalışın.Mail sayfanızda “Send Later” seçeneğinin eklenmiş olduğunu göreceksiniz.Bu butona tıkladığınızda göndermek istediğiniz saati seçip mailinizi gönderebilirsiniz.

gmail_send_later_featured_on

Bu ücretsiz servisi sanırım arkadaşlarınızın doğum günlerini kutlamada çok faydalı olacak.Tabii farklı durumlar için de kullanacağınızdan eminim.Aklınıza şöyle bir soru takılabilir?

İleri tarihe ayarladığım maili zamanı gelmeden nasıl silebilirim? Cevap: Daha sonra gönderilmesi adına yazdığınız mailler taslaklar klasöründe olacak. Oradan mailiniz gitmeden silebilirsiniz.

Ne dersiniz?Bu eklentinin günlük işlerinizde faydalı olacağını düşünüyor musunuz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

  1. Gece geç saatte işim bitip dosyayı maile eklediğimde karşı tarafı rahatsız etmek yerine sabah erken bir saat seçerek mailimin karşı tarafa ulaşması amacıyla kullanacağım. Umarım işe yarar...

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.