Facebook Artık Yüksek Çözünürlüklü Fotoğrafları ve Tam Ekran Görüntülemeyi Destekliyor

Sosyal medyanın öncülerinden Facebook yeni özelliği olan “fotoğraf görüntülemede yüksek çözünürlüklü ve tam ekran görüntüleme” yi kullancılarına duyurdu.Artık facebook daki fotoğraflarınız öncekinden 4 kat daha kaliteye sahip olarak görüntüleyebileceksiniz.Bu özellik belki de facebook un fotoğraf görüntülemede şimdiye kadar yaptığı en iyi gelişme.

Facebook bu özelliğini  kendi blogunda duyurdu ve bu özellik şu anda Google Chrome ve mozilla da mevcut.Neden sadece iki tarayıcıda aktif olduğuna dair herhangi bir açıklama yok fakat facebook henüz test aşamasında olduğundan sanırım ilerleyen zamanlarda diğer tarayıcılar için de aktif olacağını düşünüyorum.

facebook-photo-high-resoultion

Bildiğiniz gibi facebook a günde binlerce fotoğraf yükleniyor.Bunların bir kısmı amatör ve bir kısmı da profesyonel.Tabii bu fotoğrafların aynı özellikte görüntülenmesi gerçekten hoş bir durum değildi.Buna çözüm olarak fotoğrafların yüksek çözünürlükte yer alması gerçekten sosyal medyada öncü bir gelişme olacak.Zaten facebook bu yeni fotoğraf görüntüleme özelliğine geçtiğinde google plus ı taklit etmesi nedeniyle eleştirilmişti.Fakat bu yeni hamleyle fotoğraf görüntülemede bir adım öne çıkacağı kesin…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.