Bilgisayarınızda Kurulu Programları Erişime Kapatın

Bilgisayarı birden fazla kişi kullanıyorsanız bazen bazı programlara güvenlik, gizlilik ya da diğer sebeplerden dolayı kısıtlama getirerek erişimi engellemek isteyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda genellikle sistemde kullanıcı hesaplarına bir kısıtlama getirerek bu erişimi engelliyorduk. Şimdi ise size kullanışlı bir uygulamayı tanıtacağım.

AppLocker 700 KB boyutunda ücretsiz bir uygulama. Program sayesinde belirlediğiniz programları erişime kapatabiliyorsunuz.Programı çalıştırdığınızda sade bir ekranla karşılaşacaksınız.Bu ekranda sisteminizde kurulu programlar listelenecek.Buradan belirlediğiniz programları erişime doğrudan kapatabilirsiniz.Eğer daha fazla program eklemek isterseniz “Configure option” butonuna tıklayarak buradan eklemeyi yapabilirsiniz.AppLockerSeçtiğiniz uygulamaya “” işareti atarak kaydedip çıkarsanız uygulamaya erişimi sınırlandırmış oluyorsunuz. Kilidi kaldırmazsanız programı çalıştırmaya kalktığınızda bu programın çalıştırılamayacağı uyarısını içieren pencereyle karşılaşacaksınız.

AppLocker sistemizde çalışan programlara erişimi sınırlandırabileceğiniz en iyi uygulamalardan birisi. Bu programı Windows 2K, Windows XP, Windows 2003, Windows 2008 and Windows 7 sürümlerinde çalıştırabilirsiniz.

Kullandığınız alternatif yöntemler varsa bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

2 yorum:

  1. Güzel bir programa benziyor gizlilik önemli :)

    YanıtlaSil
  2. Windows üzerinden halletmeyi tercih ediyorum :)

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.