Şifrelerinizin Güvenliğini Microsoft Aracı ile Kontrol Edin

Bildiğiniz gibi şifreler hayatımızın vazgeçilmezi.Banka işlemleri olsun, internet sitelerine üyelik işlemlerinde olsun sürekli şifrelere ihtiyaç duyarız.Peki hiç merak ettiniz mi kullandığınız şifreler ne kadar güvenli ?

Microsoft un küçük aracı sayesinde kullandığımız şifrelerin ne kadar güvenli olduğunu öğrenebilirsiniz.Yapmanız gereken :

 • Bu adresi ziyaret edin
 • Kullandığınız şifreyi yazın.Hemen altta şifrenize ait sonuçlar görüntülenecek.

şifre_kontrol

Bildiğiniz gibi en güçlü şifreler büyük küçük harf karışımı ve özel karakter içeren şifreler.Elinizden geldiğince bu karakterlere güçlü bir sifre oluşturmak adına şifrelerinizde yer verin.

Yukarıdaki microsoft un araca ilaveten bu sayfadaki aracı da kontrol edebilirsiniz

Evet şimdi tüm şifrelerinizin güvenliğini kontrol etme vakti.Şifreleriniz kontrol edin sonuçları bizimle paylaşın…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

7 yorum:

 1. Benim şifremi microsoftmu test edecekmiş :D

  YanıtlaSil
 2. Peki microsoftun güvenirliğini ben nasıl test edeceğim. :)

  YanıtlaSil
 3. Şifreme Very Strong %100 diyor :)

  YanıtlaSil
 4. Benim şifrelerimi beğenmeyecek test yoktur heralde :D Minimum 10 karakter, sayı-harf-sembol kombinasyonu, her biri birbirinden farklı :D

  YanıtlaSil
 5. benim şifrelerimde çok karışıktır oluşturduğum bir şifreyi 10 dk sonra hatırlamamın imkanı yoktur.. anında unuturum.. eee malum illaki Very Strong %100 alırım heralde :D

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.