Google WebFonts Windows da Nasıl Kullanılır

Bildiğiniz gibi daha önce blogger da google web font kullanarak yazı tipini nasıl değiştiririz onu sizlerle paylaşmıştım.Şimdi ise bu kütüphanede yer alan yazı tiplerini windows da nasıl kullanırız onu paylaşacağım:

  • Şimdi Google WebFont adresine giriş yapıyorsunuz.
  • Burda ilk olarak eklemek istediğiniz yazı tipini belirliyorsunuz ve “Add to Collection” butonuna tıklıyorsunuz.

image

Yazı tipini hesabınıza aldıktan sonra şimdi sıra geldi download kısmına.Sayfanın hemen üstünde “Download your Collection” linki var.Ona tıklayarak yazı tipini bilgisayarınıza indiriyorsunuz.

Yapmanız gereken bu kadar.Eğer google kütüphanesinde yer alan tüm yazı tiplerini indirmek istiyorsanız bu sayfayı ziyaret ederek tüm yazı tiplerini bilgisayarınıza indirebilirsiniz.Yaklaşık 700 mbyte civarında bir dosyayı indirmiş olacaksınız.

Bilgisayarına indirdiğiniz fontu yazı tiplerinizin olduğu klasöre kopyalayarak office dokümanlarınızda kullanabilirsiniz.(C:\Windows\Fonts )

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.