Google Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Bildiğiniz gibi 1 Mart tan itibaren google yeni gizlilik ayarlarını yürürlüğe koyacak. Bununla birlikte arama geçmişiniz diğer google ürünleriyle entegre edilerek paylaşılacak.Eğer bu durum sizin için can sıkıcı bir durum ise bu yazımla birlikte google web geçmişini kaldırabileceğiz.
Google hesabınıza giriş yaptığınızda yaptığınız tüm aralamalar aksi bir durum işaretlenmediği sürece google web geçmişinde saklanır.

Peki web geçmişi nasıl silinir?

Bunun için google web history adresine giriş yapın. Burada daha önce ziyaret ettiğiniz siteleri göreceksiniz.Seçtiğiniz içeriği kutucukları işaretleyerek kaldırabilirsiniz.Tamamen kaldırmak istiyorsanız da Tüm Web Geçmişini Kaldırın butonuna tıklayın.Eğer google ın web geçmişinizi saklamasını istemiyorsanız Web Geçmişini Duraklat seçeneğini aktif yapın.google_webgecmisi
Gizlilik konusunda hassassanız web geçmişinizi saklamayı aktifleştirmenizi öneririm ama ola ki ziyaret ettiğiniz bir web sitesine daha sonra ulaşmak isterseniz bunu gerçekleştiremeyeceğinizi aklınızdan çıkarmayın.
Update :

Google sayfanın görünümünde kısmı değişikliğe gitti.Sol taraftaki menüde google ın sahip olduğu tüm ürünlerdeki arama geçmişinizi görebiliyorsunuz.Eğer hepsini tek seferde silmek isterseniz sağ üst köşede ayarlar menüsünü gösteren dişli ikon var.Ona tıklayın ve Ayarlar menüsüne giriş yapın.Çıkan açıklamada tümünü silebilir menüsüne link verilmiş.Ona tıklayarak tüm geçmişinizi temizleyebilirsiniz

Peki hangi durumu kullanmayı düşünüyorsunuz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

5 yorum:

 1. Özellikle gençler için çok faydalı teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 2. Google'a bak sen geçmişimizimi kaydediyormuşş é :) :)

  YanıtlaSil
 3. iyi oldu söylediğin bilelim ki önlemimizi alalım :)

  YanıtlaSil
 4. Ben genelde gmail ve anayltcis için giriş yapıyorum, işim bitince de çıkış yapıyorum.. Benim için pek bi şey değişmedi bu uygulamayla :)

  YanıtlaSil
 5. Google arama geçmişi sadece tarayıcınızda saklamıyor, kendi site içerisinde de geçmişinizi barındırmaktadır (bkz: http://www.yazarkafam.com/google-arama-gecmisi-nasil-silinir/ )

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.