Google PageRank Şubat Güncellemesi

Çoğu blog sahibi ve webmaster ların beklediği güncelleme gerçekleşti ve Google şubat ayı PR güncellemesini yayınladı.Domain değiştirdikten sonra blogumun PR değeri yeni domainden dolayı birden 0 a düşmüştü.Şimdi ise daha çok beklememe rağmen Pr değerim 2 oldu.

PR güncellemesi nasıl çalışır?

Google siteleri inceleyerek sayfa kalitesi, backlink ve diğer bilgileri değerlendirerek 1-10 arasında bir değerlendirme yapar.Genellikle bu değerlendirme 3-4 ay içerisinde yenilenir.Bildiğiniz gibi en son güncelleme Kasım ayında gerçekleşmişti.

Page Rank hakkında daha detaylı bilgiyi video da bulabilirsiniz:

 

PR nasıl kontrol edebilirim?

Eğer hala PR değerinizi kontrol etmediyseniz aşağıdaki kısımdan kontrol edebilirsiniz.

Check Page Rank of your Web site pages instantly:

This page rank checking tool is powered by Page Rank Checker service

Zannedersem PageRank 2 yada 3 e kadar kaliteli backlink ve içerikle geliyor ama yüksek PR için domain yaşı ve backlink kaynaklarının değeriyle alakalı.Sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.