Facebook Arkadaşlarınızın Doğum Günleri Google Takvime Nasıl Aktarılır

Çoğu kez arkadaşlarımızın doğum günlerini facebook üzerinden takip ederiz.Eğer facebook üzerinden değil de benim gibi google takvimler uygulamasını kullanıyorsanız facebook doğum günlerini google takvimlere nasıl aktarırız onu sizlerle paylaşacağım:

Facebook hesabınıza giriş yaparak anasayfada etkinlikler kısmına gelin.Etkinlikle sekmesinde açılır menuye tıklayarak doğum günlerini seçin.

Facebook_etkinlik

Doğum günleri etkinlik penceresinde “Doğum günlerini dışa aktar” seçeneğini seçin.

facebook_dogumgunu

Bunu yaptığınızda ufak bir pencere karşınıza çıkacak.Bu pencereden doğum günlerini dışa aktarabileceğiniz link yer alıyor.Bu linki kopyalayın.Daha sonra google hesabınıza giriş yapın ve takvimler uygulamasına giriş yapın.Diğer takvimler açılır menusunden URL ile Ekle seçeneğine tıklayın.

google_takvim

Karşınıza çıkan pencereye az önce facebook üzerinden kopyaladığınız linki yapıştırın.Takvim Ekle ye tıklayarak işleminizi tamamlayın.Arkdaşlarınızın doğum günleri takviminize kısa bir süre içerisinde (30 sn civarı) eklenecek.Daha sonra bu takviminizi istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

Otomatik Hatırlatma Nasıl Oluşturulur ?

Takvimi oluşturdunuz.Peki şimdi arkadaşlarınızın doğum gününden belirli bir süre önce haberdar olmak istemez miydiniz?Böylece onların doğum günlerini önceden hatırlayacak ve arkadaşınıza karşı mahcup olmayacaksınız.

Bunun için takvimi oluşturduğunuz kısımdaki (Friend’s Birthday) açılır menuye gelin ve “bildirim” i tıklayın.Karşınıza çıkan sayfada ne kadar süre önce nasıl uyarılmak istediğinizi ayarlayabilirsiniz.

image

Evet yukarıda paylaştıklarımı doğru bir şekilde yaptıysanız facebook arkadaşlarınızın doğum günlerini google takvime aktarmış olacaksınız.Üstelik yaptığınız bildirim ile önceden doğum günleri ile ilgili otomatik hatırlatma alacaksınız.

Herkes için faydalı bir uygulama olacağı kanısındayım.Eğer yazımızı beğendiyseniz paylaşmayı ihmal etmeyin…

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

10 yorum:

 1. Bence gereksiz bi uygulama. Facebook sağolsun sayfanın büyük bi bölümünü doğum günlerine ayırıyor zaten..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ama arkadaşlarınızın doğum günlerini ajanda gibi bir sayfada görmek faydalı olabilir

   Sil
 2. Gayet yararli bir paylasim saol

  YanıtlaSil
 3. sistemli bir şekilde arkadaşlarının doğum günlerini takip etmek isteyenler için güzel bir uygulama gibi görünüyor.

  YanıtlaSil
 4. Çok güzel bir paylaşım olmuş deneyeceğim teşekkürler

  YanıtlaSil
 5. facebook uygulamalarından hep uzak dururum ben hiç bir şekilde hiçbirini güvenli bulmuyorum..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de öyle ama bu bir uygulama değil.Herhangi bir şey yüklemiyorsunuz.

   Sil
 6. Ben de uygun bir zamanda deneyeceğim teşekkürler

  YanıtlaSil
 7. Gerçekten çok teşekkür ederim çok işime yaradı. İnternette çok bilgi var ama anlaşılır bilgiye ulaşmak çok zor . Tekrar teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. faydalı olabildiysek ne güzel.Ben teşekkür ederim.Takip edilmek dileğiyle

   Sil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.