Youtube da Yeni Video Aramanın 4 Etkili Yolu

Zaman zaman canınız sıkılır ve youtube açarsınız bir şeyler dinlemek istersiniz.Fakat video aramak için en etkili çözüm direk youtube  girip arama kutusuna video ismini yazmak mıdır?Sizlere bunun yanında youtube da etkili bir şekilde yeni videolar keşfetmenin farklı yollarını paylaşacağım:

1-Populer İçerik

Twitter ve diğer sosyal paylaşım sitelerindeki gibi youtube daki populer olan videolara göz atabilirsiniz.Bunun için youtube trend panaline girmeniz yeterli

trends

2-Youtube Disco

Youtube un bu disco aracı ile beğendiğiniz sanatçı ve grupların playlist lerine direkt olarak ulaşabilirsiniz.Arama çubuğuna isim girin ve aramaya başlayın.Ulaşmak için http://www.youtube.com/disco

3-Youtube Social

Youtube yeni arayüzüne geçerek google plus daki arkadaşlarınızın en son paylaştığı videoları karşınıza getiriyor.Youtube sayfanıza google hesabnızla giriş yaparak google plus daki arkadaşlarınızın paylaştıkları videolara göz atabilirsiniz.

youtubesocial 

4-Klasik Arama

Bu yöntem de hemen hemen hepimizin uyguladığı filtre yöntemi.Youtube girip video ismini arayarak ya da herhangi bir isim aramadan en çok izlenen videolara bakarak arama yapmaktır.Böylelikle belirlediğini kategorilerdeki videolara kolayca ulaşabilirsiniz.

Hangi yöntemi kullanıyorsunuz diye sorarsanız genellikle social linkine tıklayarak arkadaşlarımın neler paylaştığına bakıyorum genellikle.Bunun yanında disco aracıyla beğendiğim sanatçının tüm şarkılarının dinlemeye çalışıyorum.Söz sizde.Peki siz hangi yöntemi kullanarak youtube da video izliyor-şarkı dinliyorsunuz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.