Google Plus a Takma İsminizi de Ekleyin

Google plus insanların gerçek isimlerinden çok takma isimleri ile de tanınabileceğini göz önünde bulundurarak kullanıcıların nickname- takma isim kullanmalarına izin veren değişikliği kullanıcılarına duyurdu.Bu değişimle birlikte gerçek isminizle birlikte takma isminizi de kullanabileceksiniz.

Diyelim ki gerçek isminiz Poyraz Şahin ve takma isminiz de ehl-i blog olsun.Google plus sayfanıza geliyorsunuz ve profil düzenlemeye giriyorsunuz.Buradan isminizin yanında beliren daha fazla seçenek kısmına tıklayarak takma isminizi yazıyorsunuz.

googleplus_nickname

Bunun yanında isminizin ne şekilde görünmesi gerektiğini de belirleyebiliyorsunuz.Örnek olarak:

  • Sadece isminiz
  • takma isim-Gerçek isim
  • Gerçek isim – takma isim

Gerekli değiikliği yaptıktan sonra kaydedip çıkıyorsunuz.Tabii google plus da isminizi değiştirirken

  • Tüm servislerde isminizin değişeceğini
  • İsim değiikliliğinin 3 ay içerisinde geri alınamayacağını unutmayın.

Google plus a gelen bu özelliği çok olumlu karşılaşıyorum.Çünkü en başta google plus ı blog sayfam olarak kullanmıştım ve google plus ismimi kabul etmemişti.Gerçek ismimi yazdığımda ise çevremdekiler ehl-i blog nerede kim bu diye düşünmeye başladı.Şimdi kullanıcı adımın yanında ehl-i blog u kullanmam benim için çok avantajlı oldu.Aynı şekilde sizler için de takma isim oarak blogunuzu gösterebilirsiniz.

Peki siz bu özellik için ne düşünüyorsunuz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.