Google Plus da Sık Kullanılanlar Listesi Oluşturun

Zaman zaman internette gezindiğimiz zaman faydalı bir yazı buluruz ve onu sık kullanılanlara eklemek isteriz.Peki kullandığınız bilgisayar size ait değilse ne yapacaksınız?Beğendiğiniz siteyi google plus a  ekleyip daha sonra ulaşamak istemez miydiniz?

Sıklıkla başıma gelen bir durum olduğu için benimle aynı durumu yaşayanlara faydalı bir ipucu paylaşacağım:

İlk olarak google plus çevrenizde bir çevre oluşturun.Örnek olarak “Sık Kullanılanlar”

image

Çevrenizi oluşturduktan sonra diyelim benim blogumda gezinirken bir yazı beğendiniz ve ona sonradan erimek adına listenize eklemek istiyorsunuz.Şimdi google plus anasayfanıza girerek yazının linkini durum güncellenen yere yapıştırın.Seçilecek çevrede sadece az önce oluşturduğunuz çevreyi seçin.

image

Ben az önce oluşturduğum Sık Kullanılanlar çevresini seçtim.Böylelikle bu çevreye paylaştığınız linkleri resimleri daha sonra bu çevrenizi ziyaret ederek ulaşabileceksiniz.Google plus ın çevreler özelliğinden faydalanarak kendimize online sık kullanılanlar oluşturduk.Ne diyorsunuz işinize yarar bir özellik mi ?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

  1. Güzel bir özellikmiş.Bilmiyordum.Elinize sağlık.

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.