Facebook da Aile İlişki Durumu Nasıl Gizlenir

Bazen arkadaşlarımız ya da akrabalarımız bizleri herhangi bir yakınlık derecesiyle etiketlerler.Fakat bu isteği reddetmek kaba bir davranış olacağını düşündüğümüzden genellikle geri çevirmeyiz.Peki bunu gizleyebilir miyiz? Elbette…

Bu yazımızla artık bizleri yakını olarak ekleyen kişileri yakını olduğumuzu kabul edeceğiz fakat profilde göstermeyeceğiz.

  • Facebook hesabınıza giriş yapın ve timeline profilinizde hakkında sayfasına gelin.
  • Aşağıya doğru geldiğinizde aile sayfasını göreceksiniz.

facebook_family

1 numaralı kısımda aile listesinde yer alan tüm üyeler için düzenleme yapabilieceksiniz.Belirlediğiniz listeye görüntüleyebilir ya da tamamen gizli kalmasını sağlayabilirsiniz.

2 numaralı kısımda ise kişiye özel bir durum söz konusu.Sadece o kişiye ait yakınlığınızı sayfanızda gösterir ya da gizleyebilirsiniz.

Unutmayın bu yöntemle siz, yakınlığınızı onayladığınız kişinin profilinde gözükeceksiniz fakat aynı durum sizin profil sayfanızda gözükmeyecek.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.