Blogger Yazılarınızı Otomatik Olarak Google Plus’a Gönderin

Bildiğiniz gibi önceki yazılarımda yazılarınızı otomatik olarak twitter a nasıl gönderebileceğinizi anlatmıştım.Buradan yazıma ulaşabilirsiniz.Şimdi ise Mehmet adlı okuyucumuzun sorusuna bağlı olarak blog yazılarınızı otomatik olarak google plus a nasıl gönderebilirsiniz onu paylaşacağım:

İnternette bayağı bir araştırma yaptım ama twitter daki gibi harici bir servis bulamadım.İkinci olarak da aklıma twitter da paylaşılanları otomatik olarak google plus a aktarmak vardı ama o şekilde bir uygulamada bulamadım.Bu alandaki çoğu uygulama manuel olarak twitter paylaşımlarınızı google plus da göstermenizi sağlıyordu.Uzun lafın kısası sizlerle tek bir yöntem paylaşacağım:

imageBlogger hesabınıza giriş yaparak ayarlardan “Connect to Google +” linkine tıklıyorsunuz. Karşınıza blogger hesabınızla google plus hesabınızın aynı olacağını açıklayan pencere gelecek.Bundan sonra blogger profilimizi google plus hesabımız olarak kullanacağımızı onaylıyoruz.(Unutmayın:bunu yaptığınız   takdirde geri dönmek için 1 aylık bir süreniz olacak.)

Şimdi blogger sayfamızda yazımızı düzenleyip yayınlıyoruz.Yayınladıktan sonra yazılarınızın olduğu kısma geldiğinizde resimdeki gibi bir pencere göreceksiniz:

google_plus_share

Share linkine basarak yazınızı otomatik olarak google plus a gönderebilirsiniz.

Şimdi bu yöntem yazılarınızı twitter göndermek  deki yöntem gibi çok otomatik görünmese de yazınızı yazdığınızda blogger a girdiğinizi düşünürsek share linkine tıklamak da otomatik paylaşıma gölge düşürmese gerek.=)Artık wlwriter kullanarak yazılarını yazan arkadaşlar ise blogger a giriş yaptığında share linkine tıklamak zorunda kalacaklar.

Sizler için önerebileceğim tek yöntem bu.Ama ileride farklı bir uygulama bulursam yazımı hemen güncelleyeceğim.Eğer sizin farklı bir yönteminiz varsa bizlerle paylaşın.

 

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

4 yorum:

 1. Ellerine sağlık Arkadaş çok güzel bir anlatım olmuş.Çok makbule gecti,tek iyi olmayan tarafı tabi bana göre profilin değişmesi.
  Genede harika anlattmışsın saol

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. güzel yorumunuz için ben teşekkür ederim

   Sil
 2. RSS üzerinden aktarım yok mu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. harici servisler üzerinden yapabilirsiniz.hootsuite.com gibi

   Sil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.