Google Plus da Çevrelerinizdeki Kişiler Mail Adresinizi Görmeden Mail Atsınlar

Google plus hesabınıza ulaşanlar sizin mail adresinizi görmese bile size mail atabiliyor.Google plus ın bu özelliği sayesinde email linkini aktif olup olmayacağını ve kimlerin size mail atıp atamayacağını belirleyebiliyorsunuz.

Peki bu mail ayarlarını nasıl yapacağız?

İlk olarak google plus hesabımıza giriş yapıyoruz ve profil sayfamızda Edit linkine týklýyoruz.Hemen sol tarafta e-mail kısmını göreceksiniz.Oraya tıkladığınız zaman

“Size kimler e-posta gönderebilir? Kişilerin profilinizdeki bir bağlantıyı kullanarak size e-posta göndermesini sağlayın.” kutucuğunu işaretlersiniz email gönderme kısmı aktif olacak.Eğer kutucuğu işaretlemezseniz email gönderme kısmı aktif olmayacak.

Eğer email gönderme kısmını aktif ettiyseniz şimdi size kimlerin mail gönderip gönderemeyeceðini ayarlamanýz gerekiyor.Resimden de göreceðiniz üzere karşınıza çıkan pencereden çevrenizdeki kişilerin, varsa genişletilmiş çevrenizdeki kişilerin, herkesin ya da belirlediğiniz bir kaç kişinin size mail göndermesini sağlayabilirsiniz.

Bana mail göndermesini istemediğim kişileri nasıl engelleyeceğim?

Evet aklınızdan bu sorunun geçtiğine eminim.Bunu engellemenin bir yolu yok. Yalnız þöyle bir uygulama yapacağız:Mail göndermesine izin vermediğiniz kişileri bir çevreye ekleyin.Daha sona yukarıdaki adımlardan mail göndermesini istediklerinizi seçip mail göndermesini istemediğiniz kişilerin oluşturduğu çevreyi seçmeyin.Böylece oluşturduğunuz yeni bir çevreye eklediğiniz kişiler size mail gönderemeyecek.Bu şekilde bu sorunuz cevaplanmış olacaktır.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.