Facebook Kapak Resminize Dikkat Edin

Facebook zaman tüneli herkesin profili için aktif olmaya başladı ve ben de önceki yazımda facebook zaman tüneline dair bazı bilgileri sizlerle paylaşmıştım.Yazımda ilk olarak dikkat çeken özelliğin kapak resmi olduğunu ve değişik araçlarla kapak resmi hazırlayabileceğinizi sizlere bildirmiştim.Yalnız kapak resmini seçerken aklınızda olması gereken bir konu var :


facebook kapak resmi
Seçtiğiniz kapak resmi herkese görünür olarak ayarlı.Yani arkadaşınız olsun ya da olmasın herkes bu fotoğrafınızı görebilir.Profilinize giren birileri kapak resminizi yüksek çözünürlükde bilgisayarına kaydedebilir.
Bu yüzden kapak resmi seçerken 
  • Bu resmin herkes tarafından görüntülenebileceğini
  • Sınırlı listenizdekilerin de bu resme ulaşabileceğini
  • Yüksek çözünürlükte resmi bilgisayarlarına kaydedebileceğini
göz önünde bulundurun.Aynı zamanda bu resim default olarak herkese görünür olarak ayarlı ve maalesef bunu kısıtlayamıyorsunuz.
Bu resmin herkese görünür olmasını doğru bulmuyorum.Sınırlama getirebileceğimzi bir seçenek olması gerek.Bu yüzden facebook bu konuya bir çözüm getirmeli.Peki siz ne düşünüyorsunuz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

  1. kesinlikle herkese görünmesi saçma bir uygulama. Katılıyorum.

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.