Ehl-i Blog 2011 Yılı Değerlendirmesi

Bir yılın daha sonuna gelmek üzere olduğumuz şu günlerde 2011 yılına ait bloguma ait değerlendirme yazı dizisini sizlerle paylaşmak istedim.Ehl-i Blog tam 2 yıl 3 ay önce Blogger Sablon: Sony s500 şablonunu sizlerle paylaşmamla başladı.İlerleyen günlerde değişik şablonları sizlerle paylaşarak yolumuza devam ettik.Şablon paylaşımın devamında  blogger ipuçları ve office, windows,online araçlar ve sosyal medyaya ait pratik bilgiler takip ederek bugüne kadar geldik.

Zaman zaman hayal kırıklığına uğradığımız, düştüğümüz günler elbette oldu.Yazdıklarımız gerekli hiti görmedi.Bu hayal kırıklığı yazma konusunda cesaret kaybettirdi.Neredeyse yazmaktan vazgeçirmeye kadar bu durum süre geldi.Fakat sanki çayın demlenmesi gibi yazılarımda demlendikçe hakettiği hiti almaya başladı.Yorumlar artmaya başladı, ziyaret trafiği arttı, okuyucularımdan olumlu tepkiler gelmeye başladı.Yılmadan azimli çalışma sonucu kaliteli ve özgün içerik vermeye çalışarak sizlerin beğenisini kazanmayı başardık.

2011-end-of-the-year

Blogumuza Ait Sayısal İstatistikler

2011 Yılı Yazı İstatistikleri

2011 yılında toplam bu yazımla birlikte 132 adet yazı yayınladım.Bu da yaklaşık olarak 2.76 günde bir yazıya tekabül ediyor.

Sizler en çok sosyal medya yazılarını beğendiniz. 3 adet facebook ve 2 adet twitter kategorisindeki yazılarım en çok okunanlarda ilk 10 sırada yer aldı.

Google plus ın ilk çıktığı zamanlar blogumdan ücretsiz davetiye gönderiyordum ve bu yazım da 139 yorumla en çok yorum alan yazım oldu.

Son Sözler

Evet acısıyla tatlısıyla bir yılı daha devirmek üzereyiz.Bu yıl sonu değerlendirmemde kendimi elbette yeterli bulmuyorum.Daha çok okuyucuya ulaşmam gerektiğini biliyorum ve bu konuda sizlerin desteklerini bekliyorum.2012 yılı hedeflerim arasında yılın ortasından itibaren günlük 1000 ziyaretçi sayısına ulaşmayı hedefliyorum.Aynı şekilde daha kaliteli ve özgün yazılar yayınlayarak siz değerli ziyaretçilerimin beğenisini kazanmayı hedefliyorum.

Her türlü eleştiri ve önerileriniz bizlerle paylaşırsanız sevinirim.

2012 yılının siz ve sevdiklerinize mutluluk ve sağlık getirmesini temenni ediyorum.Her şey gönlünüzce olsun.Yeni yılda yeni yazılarımda buluşmak üzere …

image

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

2 yorum:

  1. Umarım 2012 yılında hedeflerine ulaşırsın.İyi seneler...

    YanıtlaSil
  2. teşekkür ederim.Size de iyi seneler

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.