Bilgisayarınız Otomatik Olarak Hazırda Beklet Moduna Geçsin

Bildiğiniz gibi windows 7 de hibernate (hazırda beklet) moduyla bilgisayarınızda çalışmalarınızı kaybetmeden daha az güç tüketeceği moda alabilirsiniz. Uyku modu daha fazla enerji tüketeceğinden hazırda beklet modu daha uzun süreli bilgisayar kullanmama durumunda bizlerin tercih edeceği yöntem olmakta.Kısa bir süreliğine bilgisayarınızı kullanmayacağınız zaman çoğunlukla bilgisayarımızı bu moda alırız. Peki belli bir periyodda bilgisayarınızın bu moda otomatik olarak geçmesini ister miydiniz?

Control Panel >>> Power Options yolunu izleyerek şu anda kullandığımız güç modunu seçiyoruz.Hemen sağ tarafında yer alan“Change plan settings” kısmına tıklıyoruz. Buradan “Change advanced power settings” e tıklıyoruz.

AdvancedPowerOptions

Şimdi karşınıza gelişmiş modda yapabileceğiniz değişiklikleri gösteren pencere gelecek.Burada sleep kısmını genişleterek resimden de göreceğiniz üzere hibernate after kısmına batarya yada fişe takılı halde kaç dakika sonra hazıra beklet moduna geçmesini istiyorsak onu yazıyoruz.

Hibernate

Evet yukarıdaki adımları doğru bir şekilde uyguladıysanız bilgisayarınız belirlediğiniz dakika sonra otomatik olarak hazırda beklet moduna geçecektir.

Bilgisayarınızda hazırda beklet modunu sıklıkla kullanıyor musunuz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.