2011 Yılında Twitter da En Çok Konuşulanlar

Yıl sonu geldikçe sosyal medyada 2011 e ait verilerini yayınlamaya başladı.Bildiğiniz gibi daha önce facebook da 2011 yılına ait populer konuları yayınlamıştım.(Facebook 2011 Yılı Populer Konular)Şimdi ise sizlerle twitter da 2011 yılına ait populer konuları yayınlıyorum.

Bir çok ilginç paylaşımın yapıldığı listede populer konular başlığı altında yayınlanan kategorilerdeki durum aşağıdaki resimde yer alıyor.

yearinreview

Facebook da olduğu gibi ortadoğu daki gelişmeler sosyal medyaya damgasını vurmuş gözüküyor.Spor düünyasında ise facebook da Messi ve Ronaldo ilk sıralarda yer alırken twitter da ise Wayne Rooney ve Fernando Torres ilk sıralarda yer alıyor.

En çok kullanılan #hashtag Mısır olurken Mübarek in istifası 1. sırada yer alıyor.Hemen ardından ise Usame Bin Laden in ölümü geliyor.Bildiğimiz gibi Usama Bin Laden in ölümü facebook da ilk sırada yer alıyordu.

Teknoloji alanına baktığımızda ise firefoks 4. sırada yer alıyor.

Listedeki diğer sıralamaları yandaki resimden görebilirsiniz.Ayrıca daha detaylı olarak incelemeleri aşağıdaki adresten da öğrenebilirsiniz:

http://yearinreview.twitter.com/

Evet sosyal medyadaki durum bu şekilde.Sizin değerlendirmeleriniz ne yönde?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.