Windows 7 Lisansınızı Bulun ve Süresini Uzatın

Bilidiğiniz gibi windows 7 için yüzlerce lisans mevcut.Bilgisayarınıza windows 7 kurduğunuz zaman aktif etmeden kullanabileceğiniz 30 günlük bir süreniz var.Bu 30 gün sonunda windows 7 nizi aktif etmelisiniz.Bu yüzden eğer windows un trial versiyonunu kullanıyorsanız bu 30 günlük süre 4 defa tekrarlatarak lisans sürenizi uzatabilirsiniz.Windows 7 deki bu özellikle trial süresini 30 dan 120 güne kadar çıkarabiliyorsunuz.

 

Peki Lisans bilgilerimizi nasıl göreceğiz?

Lisans bilgilerinizi görmek için Başlat///Çalıştır a slmgr.vbs /dlv yazıp enter a basın.

 

Bu pencerede lisansınıza ait tüm bilgileri görebilirsiniz.Windows 7 nizi kaç defa daha trial süresiniz uzatabileceğinizi de yine bu ekranda görebilirsiniz.

Süreyi nasıl uzatacağız?

Yine Başlat///Çalıştır a slmgr.vbs –dli yazıp enter a basın.Şu anki durumunuzu bu ekranda göreceksiniz.Eğer ki count 0 değilse slmgr.vbs –rearm yazarak sürenizi uzatabilirsiniz.

 

Evet  trial olarak kullandığınız windows 7 nizin aktifleştirme süresini 30 günden 120 güne çıkarttık.Bu sayede windows 7 crack aramadan windows u 120 gün boyunca kullanabileceksiniz.

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

  1. Zaten 3 4 haftada bir format atıyordum. Bu sayede 5 6 haftada bir atarız artık. :-)

    Teşekkürler.

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.