Firefox da Sık Kullanılanları Yedekleyin

Eğer fazlasıyla firefox una güvenenlerdenseniz sık sık yedek almanız faydanıza olacaktır.Çünkü web de karşılaştığınız bir sayfayı sık kullanılanlara eklemiş olabilirsiniz ve herhangi bir problem olduğunda sık kullanılanlar listesine erişmeniz gerçekten çok önemli olacaktır.Ayrıca sık kullanılan listenizi html olarak dışa aktarıp web de bir yerde depolayarak her zaman ulaşabilirsiniz.

Peki sık kullanılanları nasıl yedekleyeceğiz?

exporting-bookmarks-in-firefox-8-7-6[4]

Firefox tarayıcınızı açtığınızda Yer imleri kısmını göreceksiniz buradan tüm yer imlerini göster i tıklayın. Html olarak dışa aktar seçeneğini seçerek 3 adımda sık kullanılanlar listenizi yedeklemiş olacaksınız.

Tüm işlemlerimi firefox üzerinden yapan birisi olarak çok faydalı olduğunu düşünüyorum.Herhangi bir sorunla karşılaşmadan sık kullanlan listenizi yedeklemenizi öneririm.

Daha önce böyle bir problemle karşılaştınız mı?Yoksa yedekleme yapmak için başka alternatif yollara mı başvuruyorsunuz?

 

Buna da bakabilirsiniz:

Firefox da Profil Nasıl Oluşturulur?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

2 yorum:

  1. Ben Opera kullanıyorum ve Opera Link ile yedeklerim var.Firefox'u nadiren kullandığımdan pek ihtiyaç duymuyorum...

    YanıtlaSil
  2. Firefox'u ben de çok sık kullanıyordum ama sık sık çökmeye başladı.Chrome kullanıyorum şimdi.Ama sık kullanılanların yedeklenmesi konusu gerçekten çok önemli..teşekkürler bilgi için :)

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.