Facebook da Tanımadığınız Kişilerden Çok Fazla Arkadaşlık İsteği mi Alıyorsunuz?İşte Çözüm

Facebook da tanımadığınız insanlardan fazlasıyla arkadaş davetiyesi alıyorsanız eminim bu sizi rahatsız ediyordur.Bazen bu insanlar beni nereden buluyor diye de eminim merak ediyorsunuzdur.Benim aklıma böyle bir durumla karşılaşmanıza sebep olan iki durum geliyor.
 
Birincisi eğer paylaşımlarınızı genel olarka yapıyorsanız tanımadığınız insanlar sizi kolayca bulabilir.İkincisi ise beğendiğiniz web sayfaları bazen kendi sitelerinde kendisini facebook da beğenenleri gösteriyor.Eğer bir de etkileyici bir facebook resminiz de varsa tanımadığınız insanlardan fazlasıyla davetiye almanız kaçınılmaz olacaktır.
Peki bunu nasıl engelleyeceğiz?
 

Facebook hesabınıza giriş yaparak gizlilik ayarlarına ‘a gelin. Oradan nasıl bağlantı kurarsın bölümü var.Oraya tıkladığınızda karşınıza yukarıdaki pencere gelecek.Sana kimler arkadaşlık isteği gönderebilir seçeneğini herkes yerine arkadaşlarımın arkadaşları diye seçin.Böylece tanımadığınız ortak arkadaşınız olmayanların davetiyesini engellemiş olacaksınız.
Sanırım bayanlar daha çok bu problemle karşılaşıyor. Bir de onalra sormak lazım.
Tanımadığınız kişileriden fazlasıyla arkadaşlık isteği alıyor musunuz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.