Google Plus Hashtag ve Real Time Search Özelliğini Duyurdu

Gerçek zamanlı arama özelliği artık google plus da.Google yapmış olduğu değişiklikle google plus üzerinden gerçek zamanlı arama yapmamıza imkan veriyor.Bu sayede google plus üzerinden meraklısı olduğumuz bir konu üzerinden arama yaparak ilgili haberlere ulaşabileceğiz.Sayfada kaldığınız sürece aramanızla ilgili son paylaşımlara da ulaşabiliyorsunuz.
image
Bir diğer özellik ise hashtag.Twitter dan aşina olduğumuz bu özellikle etiketledğimiz bir kelime hakkında en yeni ve en iyi paylaşımlara ulaşabiliyoruz.Örneğin blogger hakkında bir ifade kullandınız ve blogger ı #blogger şeklinde etiketlediniz.Etiketlediğiniz bu kelimeye tıkladığınızda blogger hakkında yapılmış paylaşımlara anında ulaşabileceksiniz.Bu sayede daha fazla sayıda follower elde edebilecek ve kullandığınız etiket hakkında diğer kullancıların neler söylediğine ulaşabileceksiniz.
Bildiğiniz gibi real time search zaten google üzerinde var olan bir sistemdi.Bunu google plus a entegre etmesi güzeş bir gelişme.Diğer bir durum da hashtag uygulaması.Twitter ın tahtına göz diken google twitter ın sahip olduğu çoğu özelliği taşımaya devam ediyor.140 karakter sınırlamasının da olmaması google plus günden güne bir adım daha öne çıkaracağı benziyor.
Google ın bu yeni özelliğine yakından bakmak istiyorsanız aşağıdaki videoyu seyredebilirsiniz:
google hashtag
Google plus a eklenen bu özellikleri nasıl buluyorsunuz ?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.