Google Plus da Yorumları Kapatın ve Paylaşımınızı Kilitleyin

Google plus da paylaşım yaptınız fakat bu paylaşıma ait çevrenizdekilerin yorum yapmasını istemiyorsunuz veya bir paylaşım yaptınız bunun tekrar çevrenizdekiler tarafından paylaşılmasını istemiyorsunuz.İşte bu noktada google plus bunları düzenlemenize izin veriyor.Hem de her paylaşımdan önce bunu ayarlayabiliyorsunuz.

Nasıl mı ?

google_plus

  • Öncelikle paylaşımı yapacağınız kısma gerekli şeyleri (yazı,resim,video) ekliyorsunuz
  • Resimde de göreceğiniz üzere sağ taraftaki simgeye tıklıyorsunuz ve aşağıya ufak bir pencere açılıyor.

Burada disable comment diyerek yapılacak yorumları engelleyebilir ya da Lock this post diyerek paylaşımınızın tekrar paylaşılmasını engelleyebilirsiniz.Konu ile ilgili videoyu aşağıda izleyebilirsiniz:

Google plus disable comment or lock this post

 

Google plus ın bu hamlesiyle paylaşımlarımızı daha fazla kontrol altında tutabileceğimizi düşünüyorum.Peki siz bu özelliği nasıl buluyorsunuz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

1 yorum:

  1. Zaten paylaşan yada yorum yapan yok ki. Boşuna uğraşmışlar :D

    YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.