Facebook Sayfalara Dil Çeviri Özelliğini Ekledi

Facebook sayfası olan kullanıcılarına kolaylık sağlayacak dil çeviri özelliğini duyurdu.Böylelikle sayfanızda yayınladığınız bir yazı veya yorumu farklı dillerde çevirisini yapabileceksiniz.Örneğin bir türk vatandaşı olarak google ın güncelemelerini almak için sayfasını beğendik fakat google güncellemelerini ingilizce olarak yayınlıyor.Siz türkçe biliyorsunuz.Çözüm:Aklınıza google translate gelebilir fakat facebook un bu özelliği sayesinde direkt olarak facebook üzerinden çeviri yapabilceksiniz.

translate-facebook-page-content

Bu özelliği aktif etmek için yukarıdaki resimde göreceğiniz üzere sayfanıza gelerek ayarlar kısmında dil seçeneklerini belirleyebilirsiniz.Dil ayarlarını yaptıkran sonra sayfanızdaki yayınlarınız aşağıdaki gibi görünecek.

language-translation-facebook-pages

Evet facebook bu yeni özelliği ile gayet başarılı bir uygulama gerçekleştirdiğini söylemeliyim.Tabii dikkat etmeniz gereken şey bu özellik sadece sayfalarda geçerli kişisel profilinizde değil.Gerçi ben kendi sayfamda şu an baktım benim sayfamda  da geçerli değil ama ülkemiz kullanıcıları için de yakında aktif olacağını tahmin ediyorum.Sizin sayfanızda bu uygulama geçerliyse yorum bölümünde belirtirseniz sevinirim.

Facebook un bu uygulamasını profil sayfalarında da aktif etmesini bekliyorum.Peki siz ne düşünüyorsunuz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.