Blogunuzun Okuyucu Sayısını Artıracak Yöntemler

Blogunuzun populerliliği açısından yeterli sayıda okuyucuya ulaşmasını eminim en az benim kadar istiyorsunuzdur. Çünkü yazdığımız yazılara birilerinin yorum yapması ve devamlı bizi takip etmek istemesi bizleri ileriki yazılarda cesaretlendirecektir.Bu cesarette bizleri daha kaliteli yazılar yazmaya zorlayacaktır.Acemi olarak başlayan blog hayatımız gittikçe profesyonel bir biçime dönüşecektir.İşte okuyucu sayısı bu denli önemliyken nasıl daha fazla okuyucuya ulaşacağız?İşte size kendimce uyguladığım ve olumlu sonuçlar aldığım bir kaç yöntem:

Daima Kaliteli İçerik Sağlayın:

Sürekli duyarız kaliteli içerik peki ama kaliteli içerik nasıl olacak?Kaliteli içerik ilk olarak anlaşılabilir olmayı gerektiririr.Okuyucunun yerine kendinizi koyarak kendinizi ifade etmelisiniz.Yazınızda yabancı terimler geçebilir.Bunları açıklayıcı linkler vermeniz mümkünse daha önce yazdığınız bir yazı olması çok önemlidir.Aynı zamanda bu konu hakkında daha önce bir yazı yazılmaması ya da yazılmışsa bile sizin farklı bir bakış açısı ve ifade biçimi getirmeniz gerekmektedir.

boost-your-blog-readership

Blogunuzu Sürekli Güncel Tutun

Kaliteli içerik sağlasanız bile bunu sürekli hale getirmeniz gerekmektedir.Çünkü okuyucular bu yazıların devamının geleceğini bilmeliler.Kendinize yazı periyodu belirlemelisiniz.Bu periyoda kendim dahil uyamasam da belirli bir düzende yazmanın önemini biliyorum.Aynı zamanda sürekli güncellenen bir blog okuyucuya da yorum yapma ve soru sorma konusunda cesaret verir.Çünkü okuyucu bilir ki bu blogun sahibi bloguyla ilgleniyor ve yorum yazsam hemen yayınlanır ve soru sorsam hemen cevaplanır.

Blogunuzdan Bahsedin :

İntennet oratamında blogunuzdan bahsetmeyi ihmal etmeyin.Örnek olarak attığınız maillerde imza olarak blogunuzun adresine yer verin.Forum sitelerinde başlık açarak kaynak bölümünde kendi blogunuza link verin.Sosyal paylaşım sitelerinde yazılarınızı arkadaşlarınızla paylaşın.Aynı zamanda yazığınız yazı içerisinde daha önce yazığınız yazılara atıfta bulunun.

Anahtar Kelimeleri Göz Önünde Tutun.

Biraz da işin ince noktalarına inmeniz gerekir.Şöyle ki Önce yazınıza iyi bir başlık seçmelisiniz.Yazınızı tam manasıyla özetlemeli.Ayrıca küçük hilelere de başvurabilirsiniz.Mesela çoğu zaman haber sitelerinde görmüşsünüzdür.Galatasaray da yabancı transfer diye manşet vardır.Siz futbol sanırsınız ama transfer voleybolda dır =).Okuyucunun yazının içinde dikkatini çekecek önemli kısmı da başlık olarak kullanabilirsiniz.Başlıklarınızda linklerde anahtar kelimelere yer vermeye özen gösterin.Belirlediğiniz anahtar kelimeler ne kadar hedeflenirse arama sonuçlarında o kadar fazla görünürsünüz.

>>Ücretsiz Anahtar Kelime Öneri Aracı

Link Takası:

Beğendiğiniz ya da önemli sayıda okuyucuya sahip bloglarla karşılıklı olarak link takasında bulunabilirsiniz.article-page-main-ehow-images-a07-3k-b4-calculate-readership-800x800

Konuk Yazar:

Şimdilerde populer olan bu yöntemle yazılarınızı başka bloglarda yayınlayarak ziyaretçi çekebilirsiniz.Bildiğiniz gibi ben de kendi blogumda yazısını yayınlamak isteyenlerin yazılarını yayınlıyorum.Aldığım geri dönüşlerde olumlu bir yöntem olduğunu kanıtlar nitelikte.

>>Ehl-i Blog da Yazılarınız Yayınlansın

>>Neden Sitemde Konuk Yazarlığa Yer Vermeliyim

Evet yukarıda paylaştıklarım daha fazla okuyucu kitlesine ulaşmak adına hazırlamış olduğum bir kaç önemli nokta.Elbette yukarıdakilere ilave edilecek önemli noktalar var.

Tecrübelerinizi bizimle paylaşmaz mısınız ?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

6 yorum:

 1. frommelwithlove.blogspot.com yeni yazmaya başladım bir gözatıp yorum yaparsanız sevinirim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. iletişim bölümünden benimle irtibata geçin.Yardımcı olmaya çalışırım

   Sil
  2. iletişim bölümünde en sonda istediği kodları kabul etmiyor geçersiz kod diyor devamlı

   Sil
  3. Az önce denedim ama sıkıntı olmadı.Neyse electrinick[at]gmail.com adresine mail atabilirsiniz.

   Sil
 2. güzel bir yazı. inşaallah ben de http://akilliinceleme.blogspot.com adresimi dediğiniz şekilde büyütebilirim. Sağolun, verdiğiniz bilgiler mühim.

  YanıtlaSil
 3. Sitem hakkında yorumlarınızı alabilirmiyim acaba www.byteknoblog.com iyi günler :)

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.