Windows 7 İçerisindeki Gizli Temaları Yükleyin

Bildiğimiz gibi windows 7 yi bilgisayarımıza kurduğumuz zaman kullanmamız için yaklaşık 7 tema seçeneği bize sunuyor.Peki bunların haricinde gizli olan birkaç tane daha temanın olduğunu biliyor muydunuz?

Bu gizili temlar windows 7 nin bölgesel temaları.ZA (South Africa), US (United States), GB (United Kingdom) and AU (Australia).Gelelim bu temaları nasıl görüntüleyip yükleyeceğimize:

1) Windows 7 arama çubuğuna C:\Windows\Globalization\MCT yazıp enter ‘ a basın.Karşınıza temaların olduğu klasör gelecek.Buradan istediğinizi seçip yükleyebilirsiniz.

open-windows-7-hidden-themes-5_thumb

2) C:\WIndows\winsxs klasörüne gelin.Sağ üst köşedeki arama çubuğuna *.theme yazın.Karşınıza bilgisayarınızdaki yüklü temalar gelecek.Buradan gizli temalar dahil tüm temaları görüntüleyebilirsiniz.Üzerine çift tıklayarak temayı yükleyebilirsiniz.

Evet yapacaklarımız bu kadar.Gizli temaların var olan temalardan daha güzel olduğunu düşünüyor musunuz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

6 yorum:

 1. C:\WIndows\winsxs klasörünün içinde standart tema dışında başka tema bulunmuyor. Win 7 Ultimate Full Lisans kullanıyorum. Ya da daha önce yaklaşık 35 adet sonradan eklediğim temalar yüzünden dikkatimden kaçtı. İlgili klasörden bir ekran görüntüsü paylaşabilir misiniz?

  YanıtlaSil
 2. 1. maddede yazdığımı denerseniz direk onlara ulaşacaksınız.
  MCT-AU
  MCT-ZA
  MCT-US
  MCT-CA
  MCT-GB

  adlı temalara ulaşmanız gerekiyor

  YanıtlaSil
 3. Özel ilgilendiğiniz için çok teşekkür ediyorum.

  Sizlerden buna tarz ilginç paylaşımların devamını bekliyoruz.

  YanıtlaSil
 4. alıntı yapıyorum tabiki sitemde belirterek arkadasım helal et :)

  YanıtlaSil
 5. Sadec Ingilizce OS isletim sisteminde çıkıyorlar TURKCE isletim sisteminde gizli temalar yok

  YanıtlaSil
 6. Bilgisayar ilk geldiğinde yüklü olan temalar gözüküyor.

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.