Gmail de Mail Önizlemesini Aktifleştirin

Günde ne kadar mail okuyup cevaplamak zorundasınız bilmiyorum ama benim gibi fazlasıyla gmail i kullanı mail okuyorsanız bu özellik eminim işinizi kolaylatıracaktır.Gmail e gelen yeni özellikle bir mail okumak istediğinizde maili tüm sayfayı kaplayacak şekilde açmak yerine isteğinize bağlı olarak yatay ya da dikey olarak sayfayı bölüp görüntüleyebileceksiniz.

Bildiğimiz gibi yahoo ya gelen yeni özellikle maillerizi ayrı bir sekmede açabiliyorsunuz.imdi ise google ayrı sekmede olmasa da sayfayı bölerek mailller arasında geçişi kolaylaşıtırıyor.

Gelelim bunu nasıl aktifleştireceğimize;gmail-preview-pane-lab

 • Gmail hesabınıza giriş yaparak “Labs kısmına
  geliyoruz.
 • Sayfayı aşağıya doğru sürükleyerek 
  Preview Pane” lab ını
  bulup Enable kutucuğunu işaretliyoruz
 • Değişiklikleri kaydet deyip çıkıyorsunuz

Gmail mail kutunuza geri döndüğünüzde hemen sağ tarafta sayfayı dikey ya da yatay olarak bölebileceğiniz  butonu göreceksiniz.Oradan isteğinize göre seçebilirsiniz.

turn-on-gmail-preview-pane

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

2 yorum:

 1. labs'ta(İletiye Hızlı Göz At)bölümünü aktifleştirip, İleti dizisini açmadan göz atmak için gelen kutunuzda iletiyi sağ tıklayıp okumak daha basit..

  YanıtlaSil
 2. tabii o da bir çözüm.Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler

  YanıtlaSil

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.