Facebook Yeni Subscribe Butonunu Duyurdu

Facebook hamlelerine devam ederek yeni subscribe butonunu duyurdu.Bu buton sayesinde en yakın arkadaşlarınızdan daha fazla paylaşım görebilir sınırlandırdığınız arkadaşlarınızda daha az haber alabilieceksiniz.Aynı zamanda arkadaş listenizde olmayan kişileri de takip edebileceksiniz.Örneğin bir sanatçı bir politikacı vb kişileri arkadaşlık isteğini göndermeden o kişinin neler paylaştığını görebileceksiniz.

Yeni Subscribe butonu sayesinde

  • Bildirim alanında kimlerden haber almak istiyorsanız onları belirleyebilir
  • Arkadaş olmasanızda bildirimleri görebilir
  • Aynı zamanda arkadaş olmasanızda insanlara paylaşımlarınızı gösterebilirsiniz.
  • Bunlarla birlikte duvarınızda görmek istediğiniz güncellemeleri ayarlayabilirsiniz.Tüm güncellemeleri , en çok yorumlanan güncellemeleri görebilir ya da bunları kategorize edip sadece resim paylaşımlarını görebilirsiniz.

    Subscribe-to-a-Friend-550x192

Artık yaptığımız paylaşımları daha özen gösterek paylaşmaya başlamalıyız.Çünkü arkadaş olmasınız bile sizin paylaşımlarınızı görecek hayran =) kitleniz olabilir.Bu yüzden paylaşım yaparken arkadaş olmadığınız insanların gerekli kısıtlamaya yapmazsanız paylaşımlarınızı göreceğini unutmayın.

Subscribe-to-anyone-550x153

Yorum:

Bu özelliği gerçekten kullanışlı buluyorum.Twitter gibi dursa da özellikle arkadaş olmadığımız veya olamayacağımız insanların neler paylaştığını (Gerekli kısıtlama olmazsa tabii) görebilir bir ünlüyü facebook ortamından takip edebiliriz.

Peki siz bu özelliği nasıl buluyorsunuz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.