Facebook daki Resimlerinizi Google Plus a Taşıyın

Google plus gündengüne populerliliğini artırmaya devam ediyor.Çoğumuz denemek için açtığımız hesaplardan memnun kaldık ki artık çoğu paylaşımımızı google plus üzerinden yapıyoruz.Bununla birlikte keşke facebook resimlerimi de google plus a taşısam diye içinizden geçirdiyseniz bu yazımla birlikte bunu nasıl yapacağız onu sizlerle paylaşacağım:

1)En basit yöntem daha önce hatırlarsanız Facebook da ilk Neyi Paylaştınız? adlı bir yazı paylaşmıştım.Aynı yöntemi burada kullanacağız.

facebook-photos-1

Facebook hesabımıza girip bilgilerimizi indirmemizi isteyeceğiz.Yukarıdaki resimdeki gibi facebook hesap ayarlarına girip “Download your information” linkine tıklayarak tüm bilgilerimizi indiriyoruz.Facebook bize download linki gönderecek.Dosyanızı geldiğinde tüm resimleriniz de bu klasörün içerisinde bulunacak.İşte buradan resimlerinizi google plus hesabınıza yükleyebilirsiniz.

2)Bir diğer yöntem de google chrome extension.Bu extension u tarayıcınıza kuruyorsunuz.Daha sonra sağ üst köşede buton belirecek.Buraya tıklayarak facebook hesabımıza bağlanıyoruz.Albümlerimizin olduğu sayfa belirecek.Burada albümlerimizi silebilir veya picasa ya taşıyabiliriz.Biz önce picasaya albümlerimizi taşıyoruz.Tabii picasa hesabımızın açık olması gerekiyor.Taıma işlemini bitirdikten sonra google plus hesabımıza girerek albümleri hesabımıza ekliyoruz.Hepsi bu kadar.

image

Evet sizlerle iki yöntem paylaştım.Farklı yöntemler de olabilir.Bizimle paylaşırsanız sevinirim.

Resimlerinizi Google Plus a aktarmayı düşünüyor musunuz?

Ozan Başer

Merhaba ben Ozan Başer. EhliBlog'da ve elbette Ehliforum (Blogculara Özel Forum)'da yazıyorum. Blogger, seo, adsense, sosyal medya ve google ürünleri hakkında faydalı ve kaliteli içeriği okuyucularıma sunmaya çalışıyorum. C#, PHP, Javascript gibi uğraşılarım var. Web ve online teknolojiler ile ilgili birçok konuda fikirlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuza gelecek cevabı takip etmek "beni bilgilendir" kutucuğuna işaretleyebilirsiniz.